AVCILAR ÇATI USTASI

İstanbul’un depremlerden en fazla zarar gören ve en çok can kaybının yaşandığı ilçesi olan Avcılar, maalesef binalarının inşaat mevzuatına uygun inşa edilmemesi ve çok eski olması sebebiyle bu acılara katlanmıştır. Son Marmara depreminde en fazla bina yıkımı ve can kaybı Avcılar’da görülmüştür. Depremden sonra yeniden inşa edilen konutlar yeni deprem mevzuatına göre yapılmıştır. Ancak binaların bir kısmı yıkılmadıkları için hala kullanılmaya devam edilmektedir. Çeşitli uygulamalar ile depreme karşı güçlendirilen bu binalardaki sorunlardan bir diğeri de çatılardır.

Aslında doğru şekilde inşa edilmiş çatılar depremde sığınılacak alanlardan biridir. Bilindiği gibi dünyada en fazla ve en şiddetli depremlerin yaşandığı Japonya’da da insanlar deprem esnasında binanın dışına değil en üst katına çıkmaktadır. İstanbul gibi yüksek deprem riski taşıyan yerlerde çatıların güvenli hale getirilmesi, olası bir depremde ciddi anlamda can kayıplarını engelleyecektir. Bu yüzden binanızın üzerinde yer alan çatınızın sadece binayı korumak için değil, deprem esnasında sizin canınızı da kurtaracak alanlar haline getirmek mümkündür.

AVCILAR ÇATI USTASI

AVCILAR ÇATI USTASI

 

Eğer binanızın yük taşıma kapasitesi müsaitse çelik iskelet üzerine hafif kaplama malzemesi ile inşa edilecek bir çatı alanı hem binanızı hem sizi koruyabilir hale gelir. Çelik malzemenin birleşim yerlerinin sağlam yapılması halinde kopması ve risk yaratması zordur. Ayrıca çatı zeminine çelik kafes uygulaması yapmak ve üzerini dayanıklı malzeme ile kaplamak, deprem halinde tam bir güvenlik sağlayacaktır. Ancak istenirse ahşap iskelet üzerine de hafif malzemelerle çatı örtüsü oluşturulması mümkündür. Tüm bunlarla birlikte diğer çatı işlerinin ve yalıtım uygulamalarının yapılmasına engel yoktur. Hatta bu şekilde çatınız birkaç amaca birden hizmet etmiş olacak, dayanıklılığı artacaktır.

Her türlü çatı uygulaması uzmanlık ve deneyim gerektirir. İster su ve ısı kayıpları için yalıtım olsun, ister çatı inşası, çatı aktarma, onarım ve bakım işleri olsun; çatı işlerinde deneyim ve müşteri memnuniyetini sağlama amacı önemlidir. Bu amaçla yola çıkan ve yıllardır aynı çizgi ve kalitede hizmet veren firmamızın Avcılar çatı ustası hizmetleri ile ekonomik ve kaliteli çatı sahibi olmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım