BEYLİKDÜZÜ ÇATI USTASI

           Her sektörde olduğu gibi çatı sektöründe de işini hakkıyla yapmayan, aldığı paranın karşılığında gerekli hizmeti vermeyen, başladığı işi yarıda bırakan, zor durumdaki müşterileri maddi olarak suiistimal etmeye çalışan firma veya kişiler bulunuyor. Bu kişi veya firmalarla ilgili kişilerin yasal müracaat hakları olmakla birlikte, bu çatılarda yaşanan sorunlara çözüm getirecek bir yöntem değil. Çünkü çatıların ihmali zamanla büyüyerek çok daha büyük problemlere neden olur.

Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için çatı hizmeti alacağınız firma konusunda iyi bir araştırma yapmanız, referanslarını soruşturmanız, mümkünse bitirdikleri işleri görmeniz, kullandıkları malzemeler hakkında bilgi istemeniz gerekir. Ayrıca gerekli ekipmana sahip olup olmadıkları, ustalarının deneyimi, hangi tür çatılarda ve malzemelerle çalıştıkları, iş güvenliği konusundaki hassasiyetleri gibi hususlara da dikkat etmeniz ve araştırmanız, içiniz rahat bir şekilde işinizi emanet etmenizi sağlayacaktır.

BEYLİKDÜZÜ ÇATI USTASI

BEYLİKDÜZÜ ÇATI USTASI

 

Beylikdüzü gibi İstanbul’un en büyük toplu konut bölgelerinden birinde, özellikle yüksek ve çok katlı binalarda çatı sorunlarının sıkça görüldüğü bilinir. Bu genellikle inşaat kalitesinden yada çatının inşaatta en fazla ihmal edilen alan olmasından kaynaklanır. Çatılarda yaşanan sorunlar bir süre sonra tüm binayı etkilemeye başlar. Son yıllarda kullanılan inşaat malzemeleri ise depreme dayanıklı olmakla birlikte atmosfer olaylarına karşı mukavemetsizdir. Çünkü deprem riski sebebiyle hafif malzemelerle inşa edilen binalarda bu malzemeler bir süre sonra yağmur, kar, rüzgar gibi sebeplerle hasar görmekte ve bu hasar da en fazla çatılarda görülmektedir. İnşaat bittikten birkaç sene sonra binada çeşitli sorunlar yaratmaya başlayan çatılar için yapılması gereken en doğru şey tüm bina sakinlerinin el birliği ile çatılarını koruyacak tedbirleri almalarıdır. Özellikle ısı kayıpları ve su sızıntılarına karşı çatıların yalıtım uygulamaları ile güçlendirilmesi, yapılması gereken en önemli işlerden biridir. Kış koşullarında yaşanan ısı kayıplarında %30’a yakın tasarruf sağlayan ısı izolasyonu ile su sızıntıları sebebiyle yaşanan rutubeti tamamen önleyen su izolasyonu işlemleri ile çatılarınızı uzun yıllar sağlıklı ve ekonomik şekilde kullanmanız mümkün olacaktır.

Her türlü çatı hizmeti ile Beylikdüzü çatı ustası ihtiyaçlarınızda yanınızda olan firmamızın uygulamaları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım