BÜYÜKÇEKMECE ÇATI USTASI

Gelişen teknoloji ve değişen mimari tarz çatılarda kullanılan malzemeleri ve çatı modellerini de değiştirmektedir. Şehirlerdeki alan darlığı ve daha ekonomik olması sebebiyle insanlar apartmanlar ve toplu konut alanlarındaki çok katlı binalarda ev almayı tercih etmektedir. Apartmanlar hem müstakil evlere göre daha ekonomik olması hem de çeşitli yönlerden avantajları sebebiyle son 50 yılın en popüler ev yaşam modeli olmuştur.

 

BÜYÜKÇEKMECE ÇATI USTASI

BÜYÜKÇEKMECE ÇATI USTASI

Ancak sorun binaların inşaat kalitesinde ortaya çıkar. Apartmanları genelde müteahhit firmalar yaptığı için genellikle dairelerin içlerine özen göstererek apartmanın inşaat kalitesini geri planda bırakırlar. Tabi tüm inşaatların böyle olduğunu söylemek dürüst ve kaliteli iş yapan müteahhitlere haksızlık olur. Ancak mevcut apartmanların yarıdan fazlasında bu sorunun yaşandığı da bir gerçektir. Bu yüzden binalar ne kadar yeni olursa olsun, birkaç yıl sonra su sızıntıları, beton yapıda deformasyon, ısı kayıpları gibi sorunlar görülür.

Bizde apartmanlarda yaşayan insanların genel kanaati çatıdaki sorunların en üst katta yaşayanları ilgilendirdiğidir. Halbuki çatılarda yaşanan sorunlar zamanla tüm binayı maddi ve manevi etkileyen sonuçlar ortaya çıkarır. Öncelikle çatılarda yalıtımın kötü olması veya hiç olmaması su sızıntılarının kısa sürede alt katlara da ulaşmasına sebep olur. Hem binanın içinde hem de dışında rutubetten kaynaklanan sorunlar baş gösterir. Bu da beton yapıda hasar ve sağlıksız ev ortamları yaratır. Rutubet olan evlerde ve binalarda çeşitli sağlık sorunları yanında kötü bir koku ve ısınma sorunları yaşanır. Bu da artan enerji faturaları ve romatizma başta olmak üzere sağlık sorunlarının ortaya çıkması demektir.

Isı yalıtımı olmayan binalarda ise ısınan havanın yükselmesi sebebiyle en üst katta yaşanan ısı kayıpları zincirleme olarak alt katlara ulaşır. Ve her kat az yada çok enerji kayıpları yaşayarak daha fazla ısınma gideri ödemek zorunda kalır.

Bunlar gibi sorunları önlemek ve gidermek için yapılacak en doğru şey iyi bir çatı firması ile anlaşarak tüm çatı uygulamalarını eksiksiz olarak yaptırmaktır. Büyükçekmece çatı ustası işleriniz için kaliteli ve ekonomik hizmet veren firmamız size çatı ile ilgili her konuda güvenli uygulamalar gerçekleştirir.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım