Çatı Olukları Nasıl Temizlenmelidir ?

Çatı Olukları Nasıl Temizlenmelidir ?

Çatı Olukları Nasıl Temizlenmelidir ?

Bina sahiplerinin sık sorduğu soruların arasında çatı olukları nasıl temizlenir bulunmaktadır. Firmamız, fabrika ve ev çatılarında temizlik hizmetini sunarken bütün soruların cevaplarını da vermektedir. Çatı ve çatı oluklarının temizliği, konutlarda ve fabrikalarda mevsim geçişlerinde yapılmaktadır ve mevsim geçişlerinde temizlik işlemini yapılması tavsiye edilmektedir. Çatı olukları, yağmur, kar ve toz nedeniyle kirlenmekte, bunun sonucunda da yağmurun oluklardan yere inmesi yerine çatıdan akarak tahliye olması söz konusu olmaktadır. Bu da çeşitli sorunları beraberinde getirmektedir. Bu nedenle çatı oluklarının belli sürelerde kontrol edilmesi ve temizlenmesi zorunluluktur. Firmamız, profesyonel ekipleri ile her tür çatı oluğunun temizliğini gerçekleştirmektedir. Temizlik sırasında kullanılan malzemeler de özel olarak tasarlanmıştır ve tüm kimyasallar organiktir. Dolayısıyla insan sağlığına zarar vermemektedir. Ayrıca kullanılan tüm temizlik malzemeleri TSE standartlarındadır.

Firmamız, çatı olukları nasıl temizlenir sorusunu soran tüm müşterilerine ayrıntılı bilgi vermektedir. Çatı oluklarının temizlenmesi için öncelikle tıkanıklığının neden kaynaklandığı bilinmelidir. Profesyonel ekiplerimiz, bu sorunun nedenini tespit etmekte ve buna uygun kimyasallarla ekipmanlar kullanmaktadır. Çatı oluğu temizlik hizmetini sunan personellerimiz bu konuda eğitim almaktadır ve dolayısıyla temizlik hizmeti kusursuz bir şekilde yerine getirilmektedir. Personelimiz, çalışma alanına gerekli olan tüm yasal prosedürler tamamlanarak gönderilmektedir. Ayrıca alınması gereken tüm iş güvenliği tedbirleri de kusursuzdur. Bu sayede personelimizin herhangi bir tehlikeye maruz kalması sıfırlanmıştır. Çatı oluğu temizlenirken personelimiz iş güvenlik ayakkabıları, emniyet kemerleri gibi tüm iş güvenliği ekipmanlarını da kullanmaktadır.

Firmamız, çatı oluklarının temizliğini yaptıktan sonra diğer olukların temizliği gerçekleştirilmektedir. Bilindiği gibi çatı oluklarındaki tozlar belli bir süre sonra çamurlaşmakta, bunun sonucunda da yağmur ve kar sularının tahliyesinde sıkıntılar meydana gelmektedir. Çatı olukları uzun süre temizlenmediğinde çimlenmeler görülmektedir. Temizliği ertelenmiş çatı oluklarında oluşan çimler, çatının beton bölümlerine de zarar vermektedir. Bunu sonucunda da akıntılar kaçınılmaz olmaktadır. Bu nedenle çatı oluklarının temizliği ihmal edilmemelidir. Firmamız, bu tip sorunlarla karşı karşıya kalınmaması için çatı oluklarının temizliğinin belli aralıklarla yaptırılmasına tavsiye etmektedir. En güvenilir firmalardan hizmet alınması için de çatı olukları nasıl temizlenir sorusunun sorulması, karşılaşılacak firmaların referanslarına dikkat edilmesinin önemli olduğu bilinmelidir.

 

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım