ÇATI USTASI FİYATLARI  

ÇATI USTASI FİYATLARI

ÇATI USTASI FİYATLARI

Çatı ustası fiyatları konusunda öncelikle söylenmesi gereken şey, yapılacak işin niteliğidir. İşin büyüklüğü, uygulamanın detayları, kaç gün süreceği, hangi malzemelerle işlem yapılacağı, çatının hali hazırdaki durumu, sıfırdan bir inşa mı yoksa yıkılarak yeniden yapılacak bir çatı alanı mı gibi hususlar çatı ustası fiyatları konusunda belirleyici olacaktır.

Çatı ustası fiyatları konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise kullanılacak malzemenin iş sahibi tarafından mı usta tarafından mı tedarik edileceğidir. Eğer iş sahibi usta tarafından gerekli olduğu söylenen malzemeleri kendisi alacaksa fiyat buna göre belirlenecektir. Bunun dışında yıkılıp yeniden yapılacak bir çatı varsa çıkan molozu kimin belediye tarafından belirlenen alana taşıtacağı gibi hususlar da fiyatları belirlemede önemlidir. Eğer tüm bunların çatı ustası tarafından gerçekleştirilmesini istiyorsanız size detaylı bir hesap çıkaracaktır. Malzeme için, nakliye işleri için ayrı, işçilik için ayrı ayrı belirleyeceği fiyatları size sunarak toplam bir rakam talep edecektir.

Eğer çatı ustasından beklentiniz sadece işçilik ise işin büyüklüğü ve uygulamanın kapsamına göre bir fiyat belirlemesini istemelisiniz. Yine de size tavsiyemiz malzeme alımı ve diğer detayları ustaya bırakmanızdır. Çünkü çatı ustaları veya firmaları malzeme ve sair hizmetleri sizden çok daha ucuza tedarik edeceklerdir. Sürekli çalıştıkları yerlerden alacakları için piyasa fiyatlarının çok daha altında malzeme bulurlar.

Çatı ustası fiyatları yapılacak işin niteliğine göre de değişir. Örneğin çatı yalıtımı yaparken zeminin uygun hale getirilmesi için bazı kimyasal veya inşaat uygulamalarından sonra yalıtım malzemelerinin serilmesi ve yapıştırılmasına geçilir. Malzemenin su tahliye alanları ile bütünleştirilmesi ve diğer detaylı kısımların da yalıtılması ile iş bitmiş olur. Bu işin yapımı çatı alanının büyüklüğüne göre ortalama 3 gün sürer. Ancak ihtiyacınız mertekleri yıpranmış, kiremitleri kırılmış bir çatının aktarılması ise öncelikle çatı iskeletini oluşturan merteklerin değiştirilmesi, çatı kaplaması altı yalıtım örtüsünün yenilenmesi ve kiremitlerin aktarılması yapılmalıdır. Bu ise hem daha uzun zaman alır hem de daha detaylı bir uygulamadır. Bu yüzden çatı ustası ile anlaşırken tüm detayları konuşmanız ve fiyatı buna göre belirlemeniz en doğrusudur.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım