ÇATI YENİLEME FİYATLARI

ÇATI YENİLEME FİYATLARI

ÇATI YENİLEME FİYATLARI

             Çatı yenileme fiyatları, çatının türü, büyüklüğü, yapılacak işin içeriği, kullanılacak malzeme gibi kriterlere göre belirlenir. Bu yüzden yenilenecek çatılarda öncelikle bir kontrol yapılarak nelerin yenilenmesi gerektiğine bakılmalıdır. Çok yıpranmış, yenileme veya tamirle de düzelmeyecek çatılar için tamamen yıkılarak yeni bir çatı yapılması gerekebilir. Bu gibi durumların detaylı bir şekilde değerlendirilmesi ve buna göre bir fiyat çıkarılması daha doğru olacaktır.

Çatı yenileme fiyatları belirlenirken yapılan değerlendirme konusunda bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Eğer çatı tamamen yenilenecekse yani yıkılıp yeniden yapılması gerekiyorsa yeni çatının hangi tür malzeme ile yapılacağı önemlidir. Malzeme belirlenirken de binanın ağırlık taşıma kapasitesi ve bulunulan bölgenin iklimine göre bir karar verilmelidir. Örneğin çok rüzgar alan bir bölgede hafif çatı malzemeleri ile çatı inşası çok doğru değildir. Her ne kadar bu tür malzemeler binalara yük bindirmemesi bakımından avantajlı olsa da şiddetli rüzgarlara karşı mukavemeti fazla değildir. Ve bu malzeme daha ucuz yada daha pahalı olabilir. Ama önemli olan o çatı için en doğru seçimin ve uygulamanın yapılmasıdır.

             Çatı yenileme fiyatları işin kaç gün süreceğine göre de değişkenlik gösterecektir. Bazı çatılarda yenileme birkaç gün içinde bitirilebilirken bazı çatılarda birkaç saatlik uygulama yeterli olmaktadır. Bu yüzden yukarıda da belirttiğimiz gibi öncelikle çatınızda bir kontrol yapılması ve çatınızın neye ihtiyacı olduğuna tam olarak karar verilmesi gerekir.

Bunların yanında çatı yenileme fiyatları konusunda her firma size farklı bir rakam verecektir. Bu yüzden verilen rakamın içeriğine yani malzeme ve işçilik kalemlerine dikkat etmeniz, işin içeriğini iyi anlamanız ve birkaç farklı fiyat teklifi almanızı öneririz. Bizim gibi uzun yıllardır bu sektörde olan birkaç firma dışındakiler çatı yenileme işi için çok afaki ve fahiş fiyatlar istemektedir. Bu tamamen kötü niyetli bir tavırdır. Çünkü yapılacak iş ve kullanılacak malzeme aşağı yukarı aynı iken fiyat farkını yaratan hususun ne olduğunu anlamak mümkün değildir. Bu sebeple çatı yenileme fiyatları konusunda bizden bir keşif hizmeti ve fiyat teklif almanız halinde ekonomik ve kaliteli hizmet almanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım