FATİH ÇATI USTASI

FATİH ÇATI USTASI

FATİH ÇATI USTASI

         İstanbul Dünyanın en güzel ancak yaşanması en zor şehirlerinden biridir. Birkaç farklı iklimin aynı anda yaşandığı bir şehir olarak tüm ülkede kendine en özel hava koşullarına sahip şehirdir. Kara, deniz ve ılıman iklimin bir arada hüküm sürdüğü, kuzey ve kuzey batının şiddetli rüzgarlarının en fazla yaşandığı, Karadeniz’in yağışlı ikliminin de etkisinde olan İstanbul için bu anlamda söylenebilecek en doğru şey “nev’i şahsına münhasır” bir şehir olduğudur.

Aynı zamanda dört mevsimin de görüldüğü İstanbul’da, kışın kar – fırtına – yağmur, yazın sıcak – nem ve rüzgar şehirde yaşamayı her anlamda zor hale getirmektedir. 20 milyona yakalan nüfusu ve inanılmaz bir trafiği de bunların üstüne ekleyince İstanbul tartışmasız Ortadoğu ve Avrupa’nın en zorlu metropolüdür denilebilir.

Şehrin bu özelliklerine gün geçtikçe artan gayrımenkul fiyatları da eklenince İstanbul’da ev sahibi olmak için tüm çalışma hayatımız boyunca kazandığımızın büyük kısmını gözden çıkarmamız gerekir. Bu yüzden de aldığımız evlerin kaliteli, dayanıklı ve ömür boyu konforlu şekilde yaşamamızı sağlayacak şekilde olması önemlidir.

Ev alırken de kiralarken de bazı kriterleri dikkate alırız. İşimize yakın olması, bütçemize uygun olması, asgari ihtiyaçlarımızı karşılayacak özelliklerde olması ve sonradan gereksiz masraf çıkarmayacak kadar yeni ve kaliteli olması gibi hususlar önemlidir. Bu hususlara binanın çatısının durumunu da eklemenizi tavsiye ederiz. Çünkü evlerinizin içine yapacağınız masrafların boşa gitmemesi, evi almak yada kiralamak için harcadığınız paranın ziyan olmaması ve zor yaşam koşullarında gereksiz masraf ödemek zorunda kalmamak için binaların çatılarının da sağlam ve sorunsuz olması gerekir.

Yalıtımı doğru şekilde yapılmış, inşaat kalitesi iyi, su sızıntılarını ve ısı kayıplarını engelleyecek özellikte uygulamaları mevcut çatılar evlerinizin ve binanızın uzun yıllar sağlam ve konforlu kalmasını sağlayacaktır. Bu yüzden ev alırken çatıyı da mutlaka kontrol etmeniz ve buna göre karar vermeniz gerekir.

Fatih çatı ustası hizmetlerimiz ile alacağınız veya aldığınız binaların çatıları konusunda ekspertiz ve çatı uygulamaları ile yanınızdayız. Bölgenin en eski ve en bilinen çatı firması olarak her konuda bizi arayabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım