İSTANBUL ÇATI İZOLASYONU

İSTANBUL ÇATI İZOLASYONU

İSTANBUL ÇATI İZOLASYONU

Çatı izolasyonu çeşitli sebeplerle ihtiyaç duyulan bir uygulamadır. İstanbul gibi dört mevsimin yaşandığı ve bol yağış alan şehirlerde ise kışın yağıştan yazın sıcaktan korunmanın en ekonomik ve kesin çözümü çatı izolasyonudur.

Çatı izolasyonu duruma ve talebe göre farklı şekillerde gerçekleştirilir. Kimi bina sahipleri sadece su izolasyonu isterken bazıları hem su hem ısı izolasyonu, hatta ses izolasyonu sağlayan malzemelerle yalıtım yapılmasını ister. Ancak genel olarak tavsiye edilen, çatı izolasyon işlemi yapılacaksa tüm beklentileri karşılayacak türden malzemelerin kullanılması ve ileride oluşabilecek beklentiler için de önlem alınmasıdır. Bu hem maddi hem de zaman açısından kazanç sağlayacaktır.

Çatı izolasyon malzemeleri gün geçtikçe değişmekte ve çeşitlenmektedir. Ancak çatı izolasyonu denilince sadece çatı zeminine yapılan yalıtım uygulamalarını anlamak doğru değildir. Çünkü gerçek anlamda bir çatı izolasyonu baca diplerinden su derelerine kadar çatının her alanına yapılacak uygulamalar ile gerçekleştirilen olacaktır. Diğer yandan çatı örtüsü altı yalıtımı da tam anlamıyla bir çatı izolasyonu sağlamak için olmazsa olmazlardandır.

Çatı izolasyonu yapılırken öncelikle çatı örtüsünün altındaki yalıtımı ele almak gerekir. Eğer yıpranmış ve zemine su ve sıcak veya soğuk havanın geçişine sebep olacak şekilde deforme olmuşsa, değiştirilmesi ve kaliteli bir malzeme ile çatı altı örtüsünün yenilenmesi en doğrusu olacaktır. Bu yapılmadan yapılacak bir çatı izolasyon işleminden istenen verim alınması mümkün değildir.

Bundan sonra baca dipleri ve su dereleri gibi kısımların elden geçirilmesi ve su yalıtımının sağlanması şarttır. Bu işlemler de yapıldıktan sonra çatı zeminine uygun yalıtım malzemesinin uygulanmasına geçilir. En alta beton uygulaması olmak üzere istenen yalıtım malzemesinin, boşluk bırakmayacak şekilde döşenmesi, zemine yapıştırılması ve birleşim yerlerinin sağlam şekilde birbirine bağlanması sağlanmalıdır.

İstanbul çatı izolasyonu işleri yapan firmalar arasında en tecrübeli ekibe sahip ve en ekonomik hizmeti veren firmamız, her türlü beklentiye uygun çatı yalıtım uygulamaları ile sektörde bilinen ve aranan isimdir. Çatı işi tecrübe ve emek gerektirir. Uzun yıllarını bu işe vermiş insanlar olarak İstanbul çatı izolasyonu sektöründe iddialıyız.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım